Case Study

Ako sme dostali zážitok a VIANOČNÉ TIPY do médií v čase, keď sa ľudia nemohli stretávať

I keď pandémia obmedzila v roku 2021 naše možnosti, našli sme cestu ako predstaviť tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu z portfólia LEGO®. Za 24 hodín sa nám podarilo pripraviť offline zážitkové popoludnie pre influencerov a inovatívne raňajky pre médiá. Vytvorili sme tak v rekordnom čase virálny event s jedinečnou atmosférou a ešte lepšími dosahmi. Projekt vznikol na základe kreatívneho nápadu a spracovania DIVINO s mentoringom českej agentúry Ogilvy.

Aký bol cieľ projektu a ako sme k nemu pristúpili?

Cieľom kampane bolo predstaviť rôznorodosť LEGO® portfólia a zorganizovať podujatie, ktorého sa mohli hostia zúčastniť osobne aj v čase ďalšej nastupujúcej vlny pandémie. Vzhľadom na ochranu zdravia hostí sme pre pocit bezpečného zázemia zvolili prenajaté priestory v bytovom dome Panorama City v Bratislave. Ten sa stal v posledných rokoch jednou z bratislavských dominánt. Symbolicky sme tak lokáciou odkázali na LEGO® claim „Rebuild the World.“

Cieľová skupina

Legendárne stavebnice podporujú kreativitu a sociálne zručnosti detí od veku 18 mesiacov, ale aj rodičov a dospelých staviteľov bez obmedzenia veku.

Stratégia? Wow efekt, ktorý vtiahol hostí do príbehu

Našou stratégiou bolo vtiahnuť hostí do príbehov s LEGO®. Celý priestor bol preto „zariadený“ stavebnicami – produktovými tipmi na Vianoce pre celú rodinu. Okrem nich vynikali aj cenné kúsky z najväčšej súkromnej zbierky modelov LEGO® v strednej Európe, ktoré zapožičal ich majiteľ – Andrej Ďurík. Účastníci eventov tak mali jedinečnú príležitosť obdivovať napríklad 20 rokov starú scénku z filmu Harry Potter.

Harmonogram eventov

DEŇ 1

  • Privítali sme 6 vybraných influencerov, ktorí milujú LEGO
  • Predstavili sme im produktové tipy
  • Napísali list Ježiškovi
  • Súťažili vo dvojiciach v stavaní LEGO bez návodu
  • Spontánne tvorili kreatívne stories s pomocou LEGO rekvizít

SPONTÁNNE STORIES V RÁMCI ZÁBAVY ZABEZPEČILI OKAMŽITÝ „BUZZ“

DEŇ 2

  • Pozvanie na pracovné raňajky prijali zástupcovia tradičných médií
  • Predstavili sme im produktové tipy na Vianoce
  • Diskutovali sme o zážitkoch v spojitosti so stavebnicami LEGO,
  • Vyhodnotili „battle influencerov“ vo voľnom stavaní z predchádzajúceho dňa

Tieto aktivity sme doplnili distribúciou tlačových správ na širší medialist.

Aké výstupy sme projektom dosiahli?

Výstupy v médiách s dosahom 1,2 mil. ľudí

40+ IG stories s dosahom 100,000 ľudí

Súťaž na profile s 230k followers

Cool event, o ktorom sa dlho hovorilo

Výsledky sme merali na základe počtu vydaných produktových tipov v printových médiách a dát o dosahoch dostupných priamo na instagramovom profile DIVINO a na profiloch zúčastnených hostí. Okrem toho sa nám podarilo odpromovať, že LEGO má na Slovensku novú agentúru – DIVINO, vďaka čomu sa ozvali influenceri, ktorí LEGO milujú a sú otvorení spolupráci aj na ďalších projektoch.