#event

Podpora komunitného života prostredníctvom spoločných susedských aktivít

Zuzana Mittelmann 23.11.2020 283 pozretí

Pri výbere vlastného bývania už dávno nejde len o dispozíciu bytu. Treba rozmýšľať v širších súvislostiach. Presne tak sa nad projektmi zamýšľa aj klient ITB Development a pri svojom rezidenčnom projekte zvolil zaujímavý koncept vnútroblokov medzi bytovkami tak, aby sa susedia, deti ale aj dospelí, mohli spoločne stretávať a tráviť čas zaujímavými aktivitami.

Silným prepojením medzi developerom a obyvateľom sa stali „komunitné eventy“ pod heslom „Čerešne žijú“. Spoločné aktivity, ku ktorým boli prizvaní susedia sa stretli s nadšením a želaný efekt spolupatričnosti sa docielil doslova nad očakávania.

 

Výsadba byliniek v komunitnej záhradke

Spoločné priestory projektu Čerešne majú vo vnútrobloku pri ihrisku situované komunitné záhradky, ktoré sú k dispozícii všetkým obyvateľom. Ich využívanie sa začalo prizvaním si profesionálneho záhradníka, ktorý vysvetlil, aké druhy rastlín je možné vo vyvýšených, terasovitých záhradkách pestovať a ako sa o ne starať. Prostredníctvom tejto aktivity sme sa s klientom dostali aj do populárneho Telerána na Markíze, kde sme o komunitných záhradkách a živote v obytnom komplexe porozprávali ostatným. Výsledok na seba nedal dlho čakať a onedlho sa záhradky krásne zazelenali. Susedia si vysadili bylinky, zeleninu aj okrasné rastliny. V neposlednom rade trávili spolu čas užitočným a príjemným spôsobom.

divino_agency_105287153_136730498040454_6645432036948121934_n

 

Spoločné čistenie lesa

Neďaleko obytného komplexu Čerešne sa nachádza les, ktorý je však devastovaný menšími skládkami. Ďalšou komunitnou aktivitou bolo spoločne sa popasovať s odpadom a vyčistiť priestory, ktoré sú v okolí. Prostredníctvom klienta sme zabezpečili veľkoobjemový kontajner, profesionálnu čatu pracovníkov a spolu so susedmi sme sa pustili do práce. Aktivita sa stretla s takým nadšením, že bude každoročnou súčasťou života na Čerešniach.

divino_agency_106199060_167225114782215_6055679437335342840_n

Komunitné aktivity prinášajú okrem stretnutí so susedmi aj ďalšie benefity. Dobrá myšlienka sa totiž šíri rýchlo a to, že Čerešne naozaj žijú , môžu potvrdiť aj dobré chýry zachytené na sociálnych sieťach.

Podpora myšlienky zdravého komunitného života pre klienta, je súčasťou práce agentúry DIVINO v dlhodobom horizonte. Priebežne sa plánujú ďalšie a ďalšie malé podujatia ako napríklad swap oblečenia a kníh, spoločné pozorovanie hviezd, kváskovanie, Deň detí na Čerešniach, spoločná grilovačka a mnohé iné.

Zuzana Mittelmann

Práca je pre ňu zábavou a náročný klient výzvou. Svojim optimistickým prístupom vždy nájde riešenie. Špecializuje sa na oblasť stavebníctva a developmentu. Voľný čas je pre ňu veľký luxus. Okrem rodiny a priateľov sa venuje paddleboardingu či iným športom, cestovaniu, pobytu na chalupe. Do tímu prináša úsmev a veselosť.
#pr

Ako komunikovať počas krízy?

Aktuálny stav je výzvou pre všetky oblasti podnikania. Denne sa situácia mení a vyžaduje si rýchle prijímanie rozhodnutí. Na toto nikto nemal pripravený manuál  a nedajú sa zovšeobecniť pravidlá, ktoré treba prijať. Pre niektoré spoločnosti je toto obdobie pozitívne a zvýšil sa dopyt po ich tovare a službách, naopak pre väčšinu firiem je to kritický čas. Mnohé prevádzky a výroby sú zatvorené. Všetkým hrozí karanténa v prípade pozitívneho nálezu na koronavírus. 

#social

Livestreamuj ako expert

Bola iba otázka času, kedy sa na sociálnej sieti Facebook objaví funkcia livestream – živé vysielanie. Týmto strategickým krokom prilákal Zuckerberg zámerne pozornosť množstva užívateľov konkurenčných služieb ako Periscope, Meerkat, Twitch, či YouTube. Niet sa čomu čudovať, veď čo môže byť autentickejšie a mať väčší potenciál, ako sa spojiť v priebehu niekoľkých sekúnd naživo so svojimi fanúšikmi, priateľmi a vytvoriť si vlastné publikum?