#event

Podpora komunitného života prostredníctvom spoločných susedských aktivít

Zuzana Mittelmann 23.11.2020 339 pozretí

Pri výbere vlastného bývania už dávno nejde len o dispozíciu bytu. Treba rozmýšľať v širších súvislostiach. Presne tak sa nad projektmi zamýšľa aj klient ITB Development a pri svojom rezidenčnom projekte zvolil zaujímavý koncept vnútroblokov medzi bytovkami tak, aby sa susedia, deti ale aj dospelí, mohli spoločne stretávať a tráviť čas zaujímavými aktivitami.

Silným prepojením medzi developerom a obyvateľom sa stali „komunitné eventy“ pod heslom „Čerešne žijú“. Spoločné aktivity, ku ktorým boli prizvaní susedia sa stretli s nadšením a želaný efekt spolupatričnosti sa docielil doslova nad očakávania.

 

Výsadba byliniek v komunitnej záhradke

Spoločné priestory projektu Čerešne majú vo vnútrobloku pri ihrisku situované komunitné záhradky, ktoré sú k dispozícii všetkým obyvateľom. Ich využívanie sa začalo prizvaním si profesionálneho záhradníka, ktorý vysvetlil, aké druhy rastlín je možné vo vyvýšených, terasovitých záhradkách pestovať a ako sa o ne starať. Prostredníctvom tejto aktivity sme sa s klientom dostali aj do populárneho Telerána na Markíze, kde sme o komunitných záhradkách a živote v obytnom komplexe porozprávali ostatným. Výsledok na seba nedal dlho čakať a onedlho sa záhradky krásne zazelenali. Susedia si vysadili bylinky, zeleninu aj okrasné rastliny. V neposlednom rade trávili spolu čas užitočným a príjemným spôsobom.

divino_agency_105287153_136730498040454_6645432036948121934_n

 

Spoločné čistenie lesa

Neďaleko obytného komplexu Čerešne sa nachádza les, ktorý je však devastovaný menšími skládkami. Ďalšou komunitnou aktivitou bolo spoločne sa popasovať s odpadom a vyčistiť priestory, ktoré sú v okolí. Prostredníctvom klienta sme zabezpečili veľkoobjemový kontajner, profesionálnu čatu pracovníkov a spolu so susedmi sme sa pustili do práce. Aktivita sa stretla s takým nadšením, že bude každoročnou súčasťou života na Čerešniach.

divino_agency_106199060_167225114782215_6055679437335342840_n

Komunitné aktivity prinášajú okrem stretnutí so susedmi aj ďalšie benefity. Dobrá myšlienka sa totiž šíri rýchlo a to, že Čerešne naozaj žijú , môžu potvrdiť aj dobré chýry zachytené na sociálnych sieťach.

Podpora myšlienky zdravého komunitného života pre klienta, je súčasťou práce agentúry DIVINO v dlhodobom horizonte. Priebežne sa plánujú ďalšie a ďalšie malé podujatia ako napríklad swap oblečenia a kníh, spoločné pozorovanie hviezd, kváskovanie, Deň detí na Čerešniach, spoločná grilovačka a mnohé iné.

Zuzana Mittelmann

Práca je pre ňu zábavou a náročný klient výzvou. Svojim optimistickým prístupom vždy nájde riešenie. Špecializuje sa na oblasť stavebníctva a developmentu. Voľný čas je pre ňu veľký luxus. Okrem rodiny a priateľov sa venuje paddleboardingu či iným športom, cestovaniu, pobytu na chalupe. Do tímu prináša úsmev a veselosť.
#social

Instagram novinky

Instagram nám za posledné týždne priniesol niekoľko noviniek, ktoré si zaslúžia samostatné zhrnutie.

#pr

Ako blogerky vnímajú spolupráce so značkami?

Spolupráca s blogermi je dnes veľmi žiadaná súčasť každej marketingovej a komunikačnej stratégie firmy. Značky si uvedomujú ich vplyv na nákupné správanie fanúšikov, ktorí sú zároveň cieľovou skupinou daného brandu. Ako však tieto spolupráce vnímajú blogerky a ako na ne reagujú ich fanúšičky?