#news

Ako postaviť fungujúci tím, v ktorom je spokojný každý? V KPMG to už vedia

Branislav Dudáš 14.12.2017 1634 pozretí

Sme agentúra, ktorá žije na tepe doby. Rovnako moderne si strážime aj fungovanie nášho tímu.  Rovnaké výzvy ako my riešia aj naši klienti. Bola by škoda nepodeliť sa o kvalitné know-how a preto sme pre KPMG pripravili školenie o typológiách osobností a ich fungovaní v tíme.

Dobrý tím je ako make-up: zahladí nedostatky a zvýrazní silné stránky

Každé školenie pripravujeme na mieru. A to o typológiách sa ani inak urobiť nedá: účastníci dostali pár dní pred školením dotazník, na základe ktorého sme im vypracovali tímovú typológiu. Tá vychádza z práce Carla Junga a rozdeľuje ľudí na základe miery extroverzie, kreativity a spôsobov vnímania. Dostanú tak detailné osobnostné profily, v ktorých všetci nájdu svoje silné aj slabšie stránky. Tie by sa mali v dobre zostavenom tíme vyvažovať. Chceme, aby každý pochopil, ako môže tímu pomôcť najviac.

fotografia zo školenia - skupinová úloha

 

Od teórie k praxi

Po teoretickom úvode a predstavení svojich profilov kolegom je čas vedomosti použiť. Na to sa ale musíme prebrať a posilniť. „Coffee breaks“ v Divine nie sú len skvelá káva ale aj chutné koláčiky od @Katie Frost Bakery.

 

Keď lietajú iskry, masky sa strácajú

A je tu prax! Každý člen tímu sa na problém pozerá svojou vlastnou optikou. Tú nedávame vždy verejne najavo, ale v kritických situáciách vypláva na povrch. Tak je to aj pri dynamických tímových úlohách, ktoré na tréningu riešime. Cvičíme počúvanie, dávanie spätnej väzby, asertivitu i prácu s časom. S blížiacim sa deadlineom sa totiž každý postaví do role, ktorá mu je prirodzená. Vtedy všetci pochopia hĺbku profilov, ktoré si doteraz len čítali. Na dlhodobé fungovanie v tíme knihy nestačia, potrebujete skúsenosti, ktoré si zapamätáte do konca života.

 

(S)poznaj sám seba

Spoločným očakávaním všetkých účastníkov bolo "spoznať samých seba." Na jednodňové školenie je to nesplniteľná úloha. Napriek tomu vieme, že každý účastník spoznal dovtedy nepoznaný kúsok svojej osobnosti, ktorá mu pomôže lepšie dávať a prijímať spätnú väzbu, počúvať kolegov, pracovať s časom a byť asertívny.

 

A čo vy? Ste si istí, že váš tím funguje najlepšie ako môže?

Branislav Dudáš

Braňo je často ponorený v knihách. Slová ho zaujímajú po všetkých stránkach, či už ide o vytvorenie emócií a predstáv, tlmočenie zložitých myšlienok do jednoduchej podoby, alebo tvorbu chytľavých sloganov. Okrem čítania a písania rád fotí prírodu.
#news

#DivinoPomáha

Nie je tajomstvom, že naše know- how radi odovzdávame prostredníctvom rôznych školení, workshopov a prednášok. Tento rok sme sa rozhodli zorganizovať aj sériu bezplatných školení pre neziskové organizácie, aby sme im pomohli zorientovať sa v online marketingu.

#news

Odmietnutie spolupráce je v poriadku, ignorácia nie.

Veľa blogov sa v súčasnosti zaoberá tým, ako zlepšiť komunikáciu, ktorá sa presunula z „face-to-face“ do väčšieho množstva online meetingov, telefonátov alebo e-mailov, ktorých je zrazu mnohonásobne viac. Avšak zabúda sa na dve slová, ktoré s touto situáciou v online priestore súvisia. Na slušnosť a rešpekt.